İGDAŞ dört hizmetiyle E-Devlet Kapısı’nda

11.7.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan İGDAŞ, E-Devlet Kapısı’nda dört hizmetle yerini aldı. İstanbullular, doğalgaz ile ilgili hem fatura ödeme hem yeni sözleşme hem de fesih başvurularını E-Devlet Kapısı’ndan yapabilecek. Ayrıca İGDAŞ abonelik ve fatura sorgulamaları da artık E-Devlet Kapısı’nda mümkün.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan İGDAŞ, E-Devlet Kapısı’nda dört hizmetle yerini aldı. E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) portalı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına tek şifreyle tüm kamu kurumlarındaki birçok işlemini güvenle, kolayca ve hızlı yapma imkânı sunuyor. İnternet erişimi olan her yerden, E-Devlet üzerinde kimlik doğrulaması ile dijital kamu hizmetleri gerçekleştirilebiliyor. 2008 yılında 22 hizmetle uygulanmaya başlanan ve bugün bin 754 elektronik hizmetin yer aldığı E-Devlet Kapısı üzerinden yapılan resmi işlemlerde yasal geçerlilik bulunuyor. Yeni uygulamayla İstanbullular, doğalgaz ile ilgili hem yeni sözleşme hem de fesih başvurularını E-Devlet Kapısı’ndan yapabilecek. Ayrıca İGDAŞ abonelik ve fatura sorgulamaları da artık E-Devlet Kapısı’nda mümkün.

İstanbul’da 6 milyonun üzerinde abonesine güvenli ve kesintisiz hizmet veren İGDAŞ, Türkiye’de konutlarda tüketilen doğalgazın yüzde 37’sini İstanbul’da dağıtıyor. Yüksek müşteri memnuniyetine önem veren şirket, 2005 tarihinden bu yana, abonelerine bütün işlemlerini https://internetsubesi.igdas.com.tr adresinden online olarak yapma imkanı sunuyor. Bağımsız araştırma şirketlerinin anket çalışmaları sonucu yüzde 96 gibi yüksek bir müşteri memnuniyeti oranı elde eden İGDAŞ, teknolojide yaşanan gelişmeleri, hizmet kalitesini daha da yukarı taşımak için yakından takip ediyor ve uygulamalarına dahil ediyor.

Mehmet Çevik: “Bu kapı, tasarruf kapısı”

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, “İGDAŞ olarak sunduğumuz hizmetlerin tamamına, abonelerimizin en rahat ve hızlı şekilde ulaşması bizim için büyük önem taşıyor. Bu nedenle bilişim ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kullanıcı dostu bir web sitemiz var ve tüm hizmetlerimizi orada online takip etmek, işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Bugün abonelerimize, dört hizmetimizi E-Devlet Kapısı’nda da rahatça, hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleştirme imkânı da sunuyoruz. Bilgi toplumuna geçiş ve dijitalleşme sürecinde devletimizin gösterdiği liderlik tüm kamu kuruluşları gibi bizim için de örnek teşkil ediyor. 31 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan E-Devlet hizmeti, zamanın yanı sıra ülkemize ve vatandaşlarımıza her yıl milyarlarca lira tasarruf imkânı da sağlıyor. Bu kapı, tasarruf kapısı ve İGDAŞ olarak biz de E-Devlet Kapısı’nda yerimizi almanın, tasarrufta payımızın olmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Tarih :21 Ocak 2017 Cumartesi

 

Geri