İGDAŞ’ın yeni Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım

20.2.2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ’ın yeni Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım oldu. Ülkemizde doğalgaz dağıtım sektörünün okulu kabul edilen İGDAŞ’ta 1994 ile 2004 yılları arasında görev yapan Ali İhsan Sılkım, daha sonra Konya’da doğalgazın yaygınlaşması sürecinde başarılı çalışmalara imza attı. Ali İhsan Sılkım, yaklaşık 6,3 milyon abonesiyle Türkiye’nin en büyük doğalgaz dağıtım şirketi İGDAŞ’ta, bayrağı Mehmet Çevik’ten devraldı.

İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım yaptığı açıklamada, “İGDAŞ, tam 24 yıl önce benim kariyerime başladığım ve doğalgaz dağıtım sektörüne merhaba dediğim yer. Burası standartları belirleyen ve sektörümüzü bugünkü noktasına getiren okul ve benim gibi sektöre uzun yıllar emek vermiş pek çok kişinin ilk göz ağrısı. 10 yılı İGDAŞ’ta olmak üzere sektörde çeyrek asra yaklaşan tecrübemle ilk göz ağrıma, yuvama; İGDAŞ’a döndüm.  Sorumluluğum çok ağır ama gönlüm ferah. Zira kurumsal yapısıyla, alanında uzman, tecrübeli ve azimli çalışanlarıyla İGDAŞ’tayım. Yeniden bir parçası olacağım bu büyük aileyle birlikte, birçok önemli işe imza atacağımıza ve başaracağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ali İhsan Sılkım, kariyerine 1994 yılında İGDAŞ’ta başladı. İGDAŞ’ta, üstlendiği farklı görevlerin ardından  Gaznet Genel Müdürü olarak Konya’ya önemli başarılara imza attı. Ali İhsan Sılkım son olarak Enerya Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevini sürdürüyordu. Ali İhsan Sılkım aynı zamanda sektörün en önemli sivil toplum kuruluşu Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterliği’ni de yapıyor. Enerji sektöründe çeyrek asırlık tecrübesi bulunan Ali İhsan Sılkım, bayrağı Mehmet Çevik’ten devralarak İGDAŞ Genel Müdürü oldu.

Geri